Co si vzít na sebe na první rande?

Sep 17, 2018

Obsah první zprávy byste měli vybrat velmi pečlivě a měl by obsahovat něco osobního, tak aby upoutal pozornost již na první přečtení. Neměl by to ale být hlavní obsah zprávy. Druhá osoba by měla jasně vycítit, že ve zprávě jde především o ní a to, že vás zaujala.

Ukažte svůj zájem

Pro poznání toho druhého je třeba pokládat otázky. Volte ale pečlivě, na co se zeptáte. Nejlepší strategie je nejdříve pečlivě přečíst profil a zjistit, o co se váš protějšek zajímá. Podívejte se na jeho či její koníčky, přání a hodnoty, kterých si v životě nejvíce cení. Podívejte se i na fotografie a vytvořte si kompletní obrázek o osobnosti.

Pokud si například všimnete nějakého neobvyklého sportu nebo jiné aktivity, zeptejte se, jak dlouho ji už provozuje. Úplně nejlepší pak je, když máte podobné koníčky a můžete klást detailnější otázky.

Ukažte, že jste sami zajímaví

Při seznamování platí důležité pravidlo: To, že se zajímáte, vás dělá zajímavé! Zkuste například začít zprávu citátem z jeho nebo jejího oblíbeného filmu. To u toho druhého vzbudí zvědavost a na svou zprávu tak mnohem pravděpodobněji dostanete odpověď, než pokud byste posílali stejnou předpřipravenou zprávu desítkám uživatelů nebo uživatelek.

Na druhou stranu, ten druhý si chce jistě udělat i obrázek o vás a vědět, jestli má vůbec smysl odpovídat. Měli byste proto sdělit i něco o sobě. Můžete například prozradit, co rádi děláte, jakou hudbu rádi posloucháte nebo jaké knihy máte rádi. Neřekněte ale úplně všechno hned v první zprávě! Myslete na to, že pokud nějaké téma jen nakousnete, poskytnete svému protějšku skvělou šanci zeptat se na další detaily.